دسته‌ها
حسابدار کمک

ده اشتباه تاثیر گذار که مانع پیشرفت حسابدار می شود

۱ عدم شناخت کافی مفاهیم حسابداری که ظاهر تئوری دارند :

اصول پذیرفته شده، مفروضات حسابداری، مدل های حسابداری
هنوز وقتی از برخی از حسابداران می پرسیم اصل بهای تمام شده را می دانید؟ می گوید من صنعتی کار نکردم درصورتی که هیچ ارتباطی ندارد این یک اصل است . اصل تطابق هزینه با درآمد چیست؟ نمی داند یک سری جواب سطحی می دهد. حال اگر فردی این اصول و مفروضات را نداند نمی تواند در طراحی و پیاده سازی سیستم مالی یک فروشگاه هم موفق عمل کند چه برسد به شرکت یا موسسه!

۲ عدم انتخاب صحیح محیط در دوره کارآموزی

اشتباه بعدی اینجاست وقتی دوره کارآموزی را می پرسیم می گوید فقط بیگاری است کار یاد نمی دهند و وقتی می پرسیم چه مدتی حضور داشتید؟ می گوید دیدم اینطوری است بیرون زدم . یعنی نیومده رفتن

۳ عدم مطالعه استاندارد های عمومی مانند ۱ و اختصاصی با توجه به گرایش خاص

اشتباه دوری از استاندارد هم که شده مد روز . کتابی نامفهوم که فقط بزرگان می توانند از آن استفاده کنند . حالا وقتی می پرسیم طبق استاندارد دارایی ثابت باید اینطور عمل کنید پاسخ سخت و مشکل می شود.

۴ عدم تمایل به ورود به حسابداری مالیاتی و ماندن در حسابداری مالی

حسابداری مالیاتی خلاصه شده به انجام یک سری فرآیند عمومی مانند اظهارنامه ارزش افزوده، گزارش ۳ ماهه و اظهارنامه مالیاتی ولی خیلی دقت نمی شود که چگونه ثبت اسناد حسابداری باید طبق قوانین مهم مالیاتی باشد مانند رعایت قرائن ماده ۱۵۲ ، ذخایر و اجرای قانون پولشویی و …

۵ عدم برقراری ارتباط دوستانه کاری با مدیران مالی

بسیاری از حسابداران ارتباط با مدیرمالی را کنار گذاشته اند و تصور آنها یک رئیس بداخلاق که فقط بیگاری می کشد و دلش نمی آید اطلاعات خود را فاش کند. حالا تا بحال فکر کرده اید اگر شما خیال مدیر مالی را راحت کنید چقدر دیدش در مورد ارجاع دیگر کارها به شما عوض می شود.؟ شما هم جای او بودید برای اعتبار خودتان نگران می شدید. پس باید خیالش را راحت کنید تا ضمن کسب تجربه ارتباط قوی تری هم برقرار کنید!

۶ عدم تمایل به کار اجرایی و علاقه به پشت میزی

حسابداری که از بردن نامه ودیگر کارها به اداره دارایی و مکاتبه با اداره کار و بیمه شانه خالی می کند و فکر می کند با حضوردر مجموعه کارش را از دست نمی دهد صرفا یک علاقمند به پشت میز بودن است نه مشاغل حسابداری . تا بحال یکبار هم در اتاق ممیز جلوی بقیه مردم سرخ و سفید نشده است .

۷ گمراه شدن هدف با پیشنهاد حقوق بالا نسبت به بقیه گزینه ها

این اشتباه هم مثل آب بر روی آتش ریختن است. شما در حال توضیح دادن مشکلات هستید یک پیشنهاد میلیونی که می شنود بدون خداحافظی جلسه را ترک می کند لااقل صبر نمی کند که اول یک پرس و جو و تحقیق انجام شود.

۸ عدم جمع آوری سوابق بیمه ای در رزومه

بیمه خود را باید پیگیری کنید این شماره بیمه و تعداد ماهها و سالها بهترین گزینه برای تایید زحمات شماست

۹ دیدن پایین دست و عدم بررسی بالا دست

اشتباه جو گیر شدن هم اینجا مصداق پیدا می کند. بجای اینکه یک حسابدار، افرادی را ببیند که با چه سختی و طی کردن چه مسیر سختی الان در چه جایگاه بلندی هستند پیشرفت خود را به حسادت با افرادی که از خودش عقب افتاده اند، می بیند.

۱۰ عدم اجرای حسابداری دستی و واگذاری کل عملیات به نرم افزار حسابداری

اطمینان به نرم افزار حسابداری بارها و بارها رقیب حسابداران شده است . وقتی دستگاه این کار را انجام می دهد حالا خیلی فرقی نمی کند که اپراتور چه کسی است؟ ولی اگر یک حسابدار می تواند گزارشاتی را دراکسل آماده کند که در نرم افزار نیست حالا این حسابدار است که رقیب نرم افزار حسابداری می شود.

چگونه یک حسابداری حرفه ای شوم و از اشتباهاتم جلوگیری کنم؟

اگر یک حسابدار هستید و می خواهید در کار خود بدون مشکل جلو بروید و اشکالاتی که با آن مواجه می شوید را از حسابداران حرفه ای بپرسید و راهی برای آنها پیدا کنید، حتما از خدمات حسابدار کمک(لینک به صفحه حسابدار کمک) موسسه حساب کتاب مبین استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید یا به بخش حسابدار کمک مراجعه کنید.
موسسه حساب کتاب مبین زیر نظر اساتید دانشگاه با مدیریت دکتر اسماعیل شاه نظری فعالیت می کند. اگر مایل به آموزش حسابداری در اصفهان به صورت حضوری هستید و یا می خواهید خدمات حسابداری، خدمات مالیاتی، خدمات بیمه و خدمات حسابرسی کسب و کار خود را بدون دغدغه به یک گروه مطمئن واگذار کنید، با ما تماس بگیرید.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *